אז מה זה בעצם דומיין?

דומיין הוא שורת שם, ואתם זקוקים לו בשביל לייצג את כתובת האתר שלכם, על מנת שניתן יהיה לזכור אותו. הדומיין שלכם יכיל סיומת לפי הבחירה שלכם, הסיומת יכולה להיות של מדינה מסויימת (co.il co.uk co.it וכו׳), ארגון מסויים – co.org וכו.

עכשיו כל שעליכם לעשות הוא לבחור שם לאתר שלכם.

האם אתם רוצים שם שיסמל את העסק שלכם? או אולי את השם שלכם? ישנה חשיבות רבה לבחירת שם לאתר שלכם בעיקר מהסיבה שלא תשנו כל יומיים את שם האתר.

אם יש לכם עסק קיים, אנחנו ממליצים ללכת להמשיך עם אותו השם, רק באנגלית כמובן, אען שום סיבה לרכוש דומיין בעברית מאחר וגוגל לא יידע לזהות אותו.

אז איך עושים את הצעד הראשון ורוכשים דומיין?

רגע לפני שאתם רוכשים דומיין, עליכן לבדוק שהוא פנוי, אם הוא לא פנוי תצטרכו לחשוב על שם אחר.

איך בודקים עם כתובת הדומיין שאתם מעוניינים בה פנויה?

נכנסים לאחד מהאתרים שמספקים דומיינים כגון godaddy, internic מקישים את השם שחשבתם עליו ובודקים,  ברגע שתעלו את השם האתר יודיע לכם האם הכתובת פנוייה או לא, במידה והיא אינה פנויה יינתנו לכם אופציות דומות ועלויות, כל שנותר לכם הוא רק לבדוק ולהחליט.

ומה לגבי הסיומת?

אם האתר שלכם נמצא ועובד פה אנחנו ממליצים לכם לבחור בסיומת co.il, אך אם אתם מתכננים להכנס למגרש הבינ״ל אנחנו ממליצים לכם על סיומת com.

המחמירים יאמרו לכם שישנה עדיפות לרכוש מספר סיומות וזאת בשביל שלמתחרים שלכם לא תהיה יכולת לרכוש דומיין זהה לשלכם רק עם סיומת אחרת.

אז זה הזמן שלכם להתחיל לבדוק מה יהיה שם האתר שלכם, אך זכרו, הדומיין הוא רק תחילת הדרך וטיפה אחת בים של העבודה שנקראת בניית אתר.

בחירת תבנית פופאפ