כפי שנכתב במאמרים קודמים, בשנים האחרונות המסחר האלקטרוני תופס תאוצה ובנוסף הוא גם תופס את מקומם של החנויות הפיזיות.

מאחר ובשביל לייצר תנועה לחנויות האונליין, עדיין יש צורך במתווכים, ישנן פלטפורמות מוצלות שיציגו את המוצרים/שירותים שלכם לקהל הרחב.

מהצורך במתווכים, קמו להם מספר יזמים שהבינו שהם יכולים לעשות את החיבור ולהרוויח כסף רק על ידי המסחר באינטרנט.

אז מה זה בעצם מסחר באינטרנט ומה צריך לדעת אודותיו?

כפי שנכתב במאמרים הקודמים, עליכם לזכור שמלבד ההבדלים הברורים מאליהם, חנות האונליין וחנות פיזית הן די דומות.

בשתי החנויות, תצטרכו לאפיין את הלקוח שלכם ואת החנות, תצטרכו להשקיע בשיווק עד שתתפסו תאוצה והכי חשוב תצטרכו לזכור שסבלנות היא שם המשחק.

דיברנו על קטלוג הפריטים, ומנוע החיפוש, יצירת משפחות מוצרים ומחשבה תמידית על שימור לקוחות כי הנוסחה בסופו של יום היא פשוטה… חסכתם בהשקעה – חסכתם בהכנסה.

אז אילו אפשרויות סחר אלקטרוני תוכלו למצוא?

אנו נציג בפניכם שלוש אופציות עיקריות:

  • affiliate program או בעברית תוכנית שיתופים – תוכנית שיתופים היא מודל שיווק באינטרנט. באינטרנט ניתן למצוא המון אתרי מכירה ( מאתרי מלונות ועד אתרי אופנה) , שמחפשים שותפים שישווקו אותם. איך עושים את זה? האתר הספציפי מציע לכם לפרסם אותו בדף שלכם ע״י שתילת קוד שאתם מקבלים מהאתר. ברגע שהשתלתם את הקוד אצלכם וגולשים נכנסים דרכו ומבצעים רכישה, אתם מקבלים עמלה שנקבעה מראש על כל רכישה כזאת. מה נדרש מכם? אתר שמושך לקוחות ורשימת דיוור.
  • drop shipping – בשנים האחרונות, האופציה הזאת הופעת ליותר ויותר שכיחה, כמה שכיחה? בשנת 2019 תכנית ה – drop shipping נכסה בנתח של 35% מהמכירות. התוכנית הזאת תפסה תאוצה בעיקר עם ענקיות מסחר כמו ebay ו amazone שמעודדות דרך מסחר כזאת. מה זה אומר בעצם? אתם מוגרים ללקוח מוצר מבלי להחזיק מלאי שלו, אתם לא מנהלים מלאים ולא רוכשים מוצרים. אתם בעצם מתווכים בין הצרכן הסופי לספק של המוצר. ככל שתכנסו לזה ותשקיעו בזה יותר, כך הרווח שלכם יהיה גדול יותר. מה האחריות שלכם? מעקב ופיקוח. אתם איש הקשר של הלקוח מול הספק.
  • וכמובן האופציה הידועה, הקמת חנות אונליין שלכם – אתם בעלי מוצרים / שירותים משלכם? חנות האונליין הינה חנות שאתם מעורבים מתחילתה ועד סופה. הרווחים הם שלכם, אך שלא כמו באופציות הקודמות … באופציה הנ״ל אתם יכולים לפתוח תכנית שותפים עם האתר שלכם בשיתוף פעולה עם מובילי דעה /אתרים שונים ואתם יכולים להציע לאחרים לבצע drop shipping בשמכם; רק זכרו שפה אין מישהו שמקדם את האתר שלו … זה הכל תחת אחריותכם.

בחירת תבנית פופאפ