מי את רשת האינטרנט?

בשנים שעברו רוב קניות האונליין היו מתקיימות באתרים הגדולים בסגנון Ebay, Amazone  ו Aliexpress , לאחרונה, ניתן לראות שכיום יש הרבה עסקים קטנים שנכנסו למשחק ותופסים תאוצה.

מידי שנה נעשה סקר אודות היקף מכירות האונליין בישראל,  בשנת 2018 העריכו את שוק המסחר האלקטרוני הוערך ב-16 מיליארד ש״ח !!! מנתונים קודמים ניתן לראות ששוק מסחר האונליין בישראל צומח בקצב של כ-25% בשנה בממוצע!

האם יש לכם אתר? האם יש לכם מוצרים שניתן למכור באונליין ? במידה ועניתם בחיוב, ואכן יש לכם מוצרים / שירותים שניתן למכור הרי שבניית חנות איקומרס היא הכרחית בעבורכם.

אז בואו נעשה סדר ונרשום את היתרונות שמאחורי הקמת אתר איקומרס:

לקחת חלק במשחק – כפי שציינו בפסקה הקודמת, היקף המכירות באונליין רק עולה ואתם רוצים לקחת חלק בזה!


התאמת החנות ללקוחות הייעודים שלה. הכלים, העיצוב והתוספים, יכולים להתאים את החנות שלכם בדיוק לקהל המיועד. חתך האוכלוסייה אליה תייעדו את הניוזלטרים והקמפיינים שלכם. דבר שיחסוך לכם עלויות רבות מאחר ותדייקו את עצמכם ואת החנות שלכם.
עלויות נמוכות – בסופו של יום, הכסף משחק תפקיד מרכזי. שאנחנו פותחים עסק חדש / מחדשים את העסק הכל מסתכם בסכום ההשקעה. עלויות של חנות אונליין נמוכות באופן משמעותי מהקמת חנות פיסית.
עלויות האחזקה של חנות – בחנות אונליין, אתם מורידים את כל העלויות הברורות מאליו בחנות פיסית. שכירות, משכורות, חשמל וכו…

תנועת לקוחות –

בעוד שלחנות פיסית יגיעו לקוחות מרחק גיאוגרפי הגיוני, הרי שלחנות אונליין אין הגבלה בשעות הפעילות, ויכולים להגיע אליה אנשים מכל העולם.

אם ככה, למה יש לשים לב בתהליך הבנייה של אתר איקומרס?

מאיה אנג׳לו נהגה לומר:״אנשים ישכחו את מה שעשית, אך אנשים לעולם לא ישכחו את הדרך שבה גרמת להם להרגיש״

הדבר החשוב ביותר שתצטרכו לשים אליו לב הוא החוויה של המשתמש. ככל שהאתר יהיה קל יותר לשימוש ופחות מסורבל ככה ההצלחה שלו תהיה אפקטיבית יותר. איך עושים את זה? מחקר! בודקים עוד ועוד אתרים, רואים איפה אתם נתקלים בבעיה ותנסו למנוע אותה מראש.

ניתוח מידע.

כל מכירה, כל לקוח, כל מוצר/שירות שנרכש, דורש מחקר. תנתחו אותו, תאפיינו אותו וכל זה על מנת למקסם את חוות הקנייה. המטרה המרכזית היא ליצור ללקוח שלכם, חוויה בלתי נשכחת שירצה לחזור אליה בהקדם.

הקשיבו ללקוח שלכם, הרצונות שלו הם אלו שאמורים להדריך אתכם בתהליך הבנייה והעיצוב של החנות.

בחירת תבנית פופאפ