לא פעם אנחנו נשאלים אודות עלויות חנויות אינטרנטיות, השאלות הכי שכיחות הן מה עלויות בניית אתר ומה עלויות האחזקה שלו?

התשובות לשאלות הללו הן לא חד משמעיות ויש להן מגוון רחב של תשובות, בפסקאות הבאות ננסה לעשות לכם סדר אודות העלויות באתרים השונים.

אין במאמר מן ההתחייבות למחירים והמחירים הללו ניתנים רק לשם השוואה.

אז על אילו עלויות אנחנו מדברים בעצם?

כפי שנכתב על ידינו במאמרים קודמים, ישנם משתנים רבים שמשפיעים על עלויות בניית האתר, איזה תוספים אתם בוחרים להוסיף? האם אתם משתמשים בתבנית קיימת או ייחודית?

לאחר שחקרנו את הנושא אלו המחירים הממוצעים לבניית אתר ( כמובן שאת העלויות קיבלנו ממתכנתים, משמע זה כולל את העבודה שלהם).

  • מערכת וורדפרס, נחשבת למערכת הזולה ביותר, אך עדיין תצטרכו איש מקצוע שיפתח את האתר שלכם. עלות מוצעת של בניית והקמת אתר בוורדפרס היא בין 8,000-10,000 ש״ח.
  • מערכת שופיפיי, זוהי מערכת שנותנת לכם לבנות את האתר שלכם על הפלטפורמה שלה, וכל התשלום הוא עבור שימוש בפלטפורמה שלה, סליקה דרכה וכו׳. עלות ממוצאת של הקמת אתר בשופיפיי נעה בין 5,000-7,000 ש״ח.
  • מערכת מג׳נטו – נחשבת לאחת המערכות המורכבות בשוק ולכן גם העלויות שלה יקרות יותר. עלויות בניית אתר במג׳נטו יכולה להגיע לעלויות של 50,000-70,000 ש״ח

בכל הקשור לאחזקת עלויות המחירים שונים מספק לספק, עוד דבר שישפיע על העלויות הן סדר גודל האתר וכמות הפעמים שתצטרכו להחליף את המוצרים בו.  

ושוב לאחר שחקרנו את הנושא אלו המחירים הממוצעים לבניית אתר ( כמובן שאת העלויות קיבלנו ממתכנתים, משמע זה כולל את העבודה שלהם).

  • עלות החזקת דומיין (שם אתר)מותנית בסיומת שתבחרו לדומיין שלכם:סיומת co.il תעלה לכם פחות מסיומת .com כתובת דומיין נמכרת רק בעלות שנתית. עלות דומיין שנתית יכולה להתחיל במספר שקלים בודדים לחודש ועד עשרות אלפי שקלים לשנה (במידה ובחרת גומיין פשוט, קל וזכיר).
  • החזקת סליקת אשרי באתר המכירות שלכם , מבדיקה שערכנו עם חברות אשראי עולה שהמינימום הוא בסביבות ה-50 שקלים לחודש + עמלות סליקה (כל חברה והתנאים שלה).
  • אחסון אתר מכירות על שרת יכול להגיע ל-50 שקלים בחודש.

כפי שאתם יכולים לראות העלויות הגבוהות הן בבנייה ובתכנות האתר ולא בתחזוקה השוטפת שלו.

אז איך עושים את זה? איך בוחרים מבין אין סוף פלטפורמות וספקים את הטובים ביותר?

בוחנים! בודקים! מתייעצים ושואלים שאלות.

בהצלחה.

בחירת תבנית פופאפ