זוהי שעתם היפה של חנויות האונליין וככאלה אנו מבינים שיש צורך להסביר על מעמד המיסוי של חנויות האונליין בארץ, ( בחו״ל העניין מתנהל בצורה שונה לחלוטין).

במאמר הזה, נרצה לעשות לכם סדר וננסה להסביר לגם את עניין המיסוי בחנויות סחר, ובחנויות יצרניות אונליין, אך רגע לפני נסביר מה ההבדל.

חנות סחר – היא חנות Drop Shipping, אתם עושים את הקשר מול הלקוח, אך אתם לא מחזיקים את הסחורה ולא מייצרים את המשלוח, (מוכרים ללקוח מכל העולם סחורה שנמצאת בסין ).

חנות יצרנית –  חנות שהמוצר ו/או חלקים ממנו מיוצרים בארץ.

בנג׳ימין פרנקלין אמר פעם : ״ דבר אינו וודאי מלבד מוות ומיסים״

 עם משפט כזה, מאוד מאוד כדאי שנעשה לכם סדר בעניין מיסים בארץ ודין.

מע״מ – מס ערך מוסף, המס נקרא ככה מכיוון שהוא ממסה את הערך המוסף בכל שלב בשרשרת הייצור והשיווק, החל מהיצרן דרך הסיטונאי ועד לקמעונאי.

מע״מ וחנויות סחר – בחנויות סחר המע״מ יהיה רק על הרווח הישיר מהמוצר ולא על כל הפעולה.

מע״מ וחנויות ייצור – הבעיה עם המע״מ בחנויות ייצור זה שלרוב לא תמיד ניתן לקבל את המע״מ שאנחנו משלמים לספקים בחו״ל.

מס הכנסה – מס שהמדינה מטילה על הכנסה של יחיד / תאגיד, חוקי המס מתירים לנכות מההכנסה הוצאות שהוצאו בייצורה, כך שלמעשה, מס הכנסה הינו מס שמוטל על הרווח.

כל הכנסה מחויבת בדיווח! בחנויות סחר מדווחים על הרווח כעל רווחים שהתקבלו מחו״ל, בחנויות ייצור כל הרווח מיוצר בארץ ולכן יש לדווח על כולו.

מה אתם כן יכולים לעשות? אם אתם מוגדרים כעוסק פטור – מי שמחזור ההכנסות שלו, לא רווחים, אינו עולה על 100,491ש״ח, יכול למצוא באינטרנט מגוון שירותים שיקלו עליו את הדיווחים.

אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם רו״ח שמבין בעניין, על מנת שלא תמצאו את עצמכם במצד של חובות מיסוי לא נעימים.

בחירת תבנית פופאפ