רבות דובר על חנויות ה-אונליין. כל עסק שמכבד את עצמו היום, אין הבדל בין קטן לגדול ובינוני, יקים אתר אינטרנט.

חלקם יקימו אתר מכירות אונליין, חלקם יקימו אתר אינפורמטיבי וחלקם אתר תדמית. פתאום השאלה שהייתה רלוונטית בעבר אודות האם להקים אתר אינטרנט? הפכה לשאלות מסוג אחר: ״איזה אתר?״ איפה? ואיך? עוד שאלה שעולה לאחרונה היא מה עדיף, חנות וירטואלית מוענה או חנות בהתאמה אישית?

אז כמו שאנחנו בדרך כלל עושים, גם פה הכנו לכם רשימה של יתרונות אל מול חסרונות ומה האלטרנטיבות העומדות לרשותכם.  

רגע לפני שנתחיל ברשימות בואו נעשה סדר.

מה היא חנות תבניתית? חנות תבניתית היא חנות שיושבת על פלטפורמה קיימת כגון wordpress, shoppify ועוד. הפלטפורמה נותנת לכם אופציה להקים את החנות שלכם על תבניות קיימות דבר שיש לו יתרונות רבים:

  • מוכן להפעלה מיידית
  • זולה בפער גדול מחנות בהתאמה אישית
  • זמן העיצוב מהיר
  • רוב התוספים שאתם צריכים כבר קיימים.

מאחר ורבים מבעלי העסקים בעלי העניין בחנויות אונליין הם אנשים שאף פעם לא עסקו בחנויות אונליין ו/או במסחר אונליין, היתרונות של חנות מוכנה הם בדיוק הדברים שמשכנעים אותם לבחור באופציה הזאת. זה יעיל, מהיר, זול וקל לניהול. 

החיסרון בעבודה עם חנות שכזאת, הוא הצורך להתפשר לעיתים.

חנות תבניתית היא לא חנות שתפורה במיוחד למידות שלכם וככזאת ייתכן ויהיו הרבה דברים שלא ימצאו חן בעינכם. אז ההמלצה שלנו היא שרגע לפני שאתם מחליטים ללכת על חנות קיימת, תבדקו עם עצמכם האם יש לכם דרישות מיוחדות ויוצאות דופן? במידה וכן… אנחנו מציעים לכם לדלג לאופציה השנייה – חנות מותאמת אישית.

מה היא חנות מותאמת אישית? חנות מותאמת אישית היא חנות שאתם אחראים על העיצוב והבנייה שלה מא׳ ועד ת׳. כל רעיון שיש לכם ( יצירתי ככל שיהיה ), יכול להיות חלק מהחנות שלכם, כמובן שהכל זה פונקצייה של כסף.

העלויות של חנות בהתאמה אישית הם גבוהות הרבה יותר מאחר ויש לשלם לחברת הבנייה והתכנון, למעצב, לשעות התמיכה וכמובן שגם לזמן לימוד שלהם, לא אחת רשמנו שההמלצה שלנו היא שגם בעל החנות יידע למהל אותה מאחורי הקלעים ולא יהיה נתון לחסדים מבחוץ.

החסרונות של חנות מותאמת אישית הם בעיקר העלויות הגבוהות שלא בטוח שמשתלמות לעסק קטן שרק רוצה לנסות לבצע דריכת רגל בתחום.

אם אתם לא מסוג האנשים שמפחדים לנסות ואתם רוצים לצאת לדרך, חנות מוכנה היא הפתרון האידיאלי בעבורכם.

אך במידה ואתם מאותם אנשים שהכל חייב להתבצע לפי ההנחיות שלהם ופשרות מסוג זה גורמות לכם לחוש שאתם לא שלמים, אנחנו מציעים לכם לא להתלבט, למצוא חברה טובה שעוסקת בבניית אתרים ולצאת לדרך.

בחירת תבנית פופאפ